Přeskočit na obsah

miraDry

Revoluční nechirurgická léčba, která trvale redukuje pot, zápach a ochlupení – zákrok trvá pouze jednu hodinu !

Výsledek je natrvalo.

A dost !

Tohle už nechci !


„Zákrok, který Vám změní život.“

Jak to probíhá ?

Vedle běžného pocení, kterým se tělo ochlazuje a vyměšuje škodlivé látky, trpí řada lidí hyperhidrózou, nadměrným pocením. To může být důsledkem endokrinní poruchy i projevem celkového onemocnění organismu. Lokální hyperhidróza, tedy nadměrná činnost potních žláz v určité oblasti, např. na dlaních, chodidlech, v podpaží a v bederní krajině, souvisí často se stresem nebo špatnou životosprávou. Tomuto jevu lze poměrně jednoduše zamezit buď pravidelnou aplikací botulotoxinu, nebo trvale unikátním systémem pracujícím na principu mikrovlnné energie.

Indikace

Trvalé odstranění pocení radiofrekvenčním přístrojem MiraDry je vhodné pro každého, koho trápí nepříjemná vlhkost a zápach v oblasti podpaží. Ostatní části těla zejména ruce a nohy mají jiné anatomické uspořádání a je potřeba dalších inovací a výzkumu, aby bylo možné ošetření aplikovat i tam.

MiraDry představuje ideální řešení také pro osoby rezistentní na aplikaci botulotoxinu proti pocení či alergické na antiperspiranty. Odstranění potních žláz v podpaží neovlivní schopnost těla regulovat svou teplotu. Tělo obsahuje více než čtyři miliony potních žláz, z nichž se pouze asi dvě procenta nacházejí v podpaží.

Kontraindikace

Použití přístroje se obecně nedoporučuje u pacientů se závažnými onemocněními či kožním onemocněním v místě zákroku. Není vhodné například pro osoby s aplikovaným kardiostimulátorem nebo jiným elektronickým zařízením, pro pacienty, kteří potřebují dodatečný kyslík a pro ty, u nichž je známa rezistence či předchozí intolerance na lokální anestézii, včetně lidokainu a epinefrinu.

Zákrok se také nehodí pro pacienty s jizvami v podpaží, či pokud je podpaží příliš vtažené. U pacientů s velmi malým nebo téměř žádným podkožním tukem existuje vyšší riziko poranění cév a nervů. Procedura MiraDry nebyla testována na těhotných ženách, proto se tato léčba u těhotných nedoporučuje.

U velmi malého procenta lidí jsou potní žlázy umístěny buď příliš hluboko, nebo naopak příliš povrchově, tudíž je hlavice přístroje nedokáže účinně odstranit. Mikrovlnná energie totiž pracuje v zóně od dvou do pěti milimetrů pod povrchem pokožky. Pro tyto pacienty je vhodnější aplikace botulotoxinu proti pocení.

Rizika

Při správném postupu a dodržení všech doporučení nehrozí během ošetření žádná zdravotní rizika ani komplikace. Velmi vzácně může dojít k popálení povrchu pokožky či infekčním komplikacím, hyperpigmentacím, otoku přilehlé oblasti hrudníku nebo přechodné změně citlivosti v oblasti paže. Běžněji dochází k otoku v ošetřované oblasti, který může přetrvávat od několika dnů po pár týdnů. Dále mohou vzniknout drobné podlitiny v místě aplikace lokální anestezie a zarudnutí způsobené sáním. Hrbolky pod ošetřenou kůží mohou přetrvávat i několik měsíců.

Průběh ošetření

Čtyři až šest dnů před samotným výkonem je třeba ošetřovanou oblast zbavit ochlupení oholením. V době výkonu procedury již nějaké ochlupení doroste, to poslouží k lepšímu určení místa pro aplikaci procedury. Pokud ochlupení v axilách neroste, je možné vizualizovat oblasti pocení jód-škrobovým testem. Lékař si následně vyznačí místa, kde bude přikládat speciální hlavici přístroje, a aplikuje lokální anestezii.

Průběh ošetření nadměrného pocení metodou MiraDry.

Po nastoupení účinku anestezie přiloží hlavici přístroje, a ta pomocí vakua nasaje kůži (1 s). Vzápětí se spustí mikrovlnná energie, která proudí k potním žlázkám do podkoží, a chlazení svrchních vrstev kůže (21 s). Nakonec se ošetřovaná oblast ochladí (20 s). Celý zákrok trvá přibližně 60 až 75 minut. Při správně provedené anestezii je zákrok zcela nebolestivý, výjimečně je možné pociťovat lehké pálení. Po ošetření se oblast chladí několik minut pomocí sáčků s ledem. Poté je pacient propuštěn do domácího ošetřování.

V den zákroku se doporučuje vzít na sebe snadno pratelné volnější bavlněné tričko. Pro poslech v průběhu procedury si můžete s sebou vzít přenosný hudební přehrávač či telefon a sluchátka.

Po ošetření

V důsledku působení tepelné energie pociťují klienti pálení, které během několika dní vymizí, stejně jako zarudlost ošetřované oblasti způsobená nasátím. Nepříjemný pocit, citlivost nebo bolest v podpaží při doteku lze obvykle vyléčit pomocí volně prodejných léků jako je např. Ibuprofen.

Mohou se objevit i otoky a podkožní boule, které také časem odezní. V místech vpichu anestetika může vzniknout modřina. Ošetřené místo je nutné udržovat čisté (omýt vodou a jemným desinfekčním mýdlem) a během několika dnů nosit volné tričko či jinou vrchní část oblečení.

Zákrok MiraDry trvá 60-75 minut.

Výsledný efekt

Potní žlázy během života nově nevznikají, proto se předpokládá, že je efekt terapie trvalý. U některých pacientů je dostačující pouze jedno ošetření, u ostatních se doporučuje ještě druhé sezení po třech měsících od prvního ošetření. Efekt je všeobecně lépe hodnocen ženami, muži většinou potřebují opakování zákroku. Bonusem ošetření MiraDry může být i mírný úbytek chloupků v ošetřované oblasti.

Snížení množství potu v podpaží byste měli zaznamenat téměř okamžitě po zákroku. Většina pacientů hlásí prudké snížení, avšak nikoli úplnou eliminaci pocení v podpaží.

Klinické údaje z roku 2012, ve studii provedené na Univerzitě British Columbia, prokázaly, že ošetření promocí MiraDry bylo úspěšné u více než 90 % pacientů. Průměrné snížení pocení bylo 82 %. Pacienti hodnotili svou spokojenost s léčbou na 90 %.